Blog

Vracíte se z dovolené zpět za počítač? Chraňte své oči!

Sdílet na

Léto je už nenávratně pryč a my se zase naplno vracíme do kanceláří. Sledováním obrazovek počítače, tabletu a chytrého telefonu jsou ale naše oči velmi namáhány. Dopřejte jim další dovolenou!

Jestli vás v práci často bolí hlava, slzí vás nebo pálí oči, máte rozostřené vidění a cítíte únavu, viníkem je často neustálé dívání do obrazovek, které vyzařují modrofialové světlo. Američtí lékaři pro tyto příznaky přišli s názvem Computer Vision Syndrom (CVS).

Modrofialové světlo může způsobovat dokonce i poškození buněk sítnice a makuly a přispět tím ke vzniku závažných očních onemocnění jako šedý zákal nebo makulární degenerace. Při sledování obrazovek před usnutím si můžete narušit spánek.

Essilor EYEZEN

Ať už potřebujete brýle na blízko, do dálky, nebo dokonce nemáte žádné dioptrie, perfektní ochranou pro vaše oči jsou brýlové čočky Essilor EYEZEN. Ty obsahují dvě technologie – EyezenTM Focus pro podporu zaostřování zraku a Light Scacn pro ochranu proti škodlivému modrofialovému světlu.

Crizal Prevencia

Před vlivy digitálního světa chrání také brýlové čočky Crizal Prevencia, které selektivně filtrují škodlivé modrofialové světlo a poskytují tak dlouhodobou ochranu pro zdraví vašich očí. Předchází jejich předčasnému stárnutí a zachovávají vaši celkovou pohodu organismu, protože propouštějí pouze nezbytné viditelné světlo. Navíc díky povrchové úpravě Crizal nabízejí úplnou ochranu před odlesky, škrábanci, otisky, prachu, kapkami vody a UV záření.

Varilux Digitime

Nejvíce náchylní jsou k CVS lidé po 40. roce věku, kdy se přirozeným stárnutím oka zhoršuje schopnost zaostřovat na blízko. Pokud už potřebujete multifokální skla, ideální volbou jsou pro vás progresivní brýlové čočky Varilux Digitime.

Multifokální skla od běžných brýlí nerozeznáte a navíc si je můžete nechat zasadit do stylových obrouček. I po čtyřicítce můžete dobře vypadat a zároveň perfektně vidět na blízko, do dálky i na střední vzdálenost. Už nemusíte neustále střídat brýle na čtení s těmi na televizi, nebo nosit nevzhledná bifokální skla.

Chcete se o brýlích Essilor® Eyezen™ dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.