Blog

Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk. Chraňte oči svých dětí!

Sdílet na

Také vidíte během léta na plážích jen dospělé se slunečními brýlemi, ale děti si staví hrady z písku bez ochrany očí? Přitom právě jejich citlivý zrak potřebuje tu nejlepší péči.

Oči dětí jsou zranitelnější než dospělých, protože v poměru k oku mají širší a průhlednější čočku. Sluneční paprsky tak jsou pro oči našich nejmenších nebezpečné, zvlášť v horách a u moře, kde jsou vystaveny přílišné expozici záření a může dojít k zánětu rohovky či spojivek. To se projevuje slzením, pálením očí, světloplachostí, v nejtěžších případech až neschopností oči otevřít.

Před slunečními paprsky mohou chránit i čirá skla

Nezapomeňte tedy vedle ochrany pokožky kvalitním krémem s UV filtrem chránit také zrak svých dětí slunečními brýlemi. Před slunečními paprsky ale mohou chránit i čirá brýlová skla! Záleží na E-SPF faktoru, který označuje, jakou celkovou ochranu zraku a pleti kolem očí proti UV záření poskytují. Čím vyšší je udávaná hodnota, tím lepší je ochrana.

Odolné brýlové čočky, které odolají dětské spontánnosti

Vašim dětem poskytnou tu nejvyšší možnou UV ochranu v čirých čočkách s E-SPF 25 brýlová skla Crizal Kids UV. Navíc jsou odolná vůči poškrábání, dešti, prachu, odleskům a otiskům prstů. Vhodná jsou nejen pro sluneční dny, ale i do školy a na odpoledne plné her.

Brýlové čočky Crizal Kids jsou vyrobené z materiálu Airwear, který je 12x odolnější vůči rozbití a o 30 % tenčí než běžná brýlová skla.

Více informací o možnostech ochrany očí vašich nejmenších najdete na www.crizaljunior.cz.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com