Blog

Proč jsou brýle lepší než kontaktní čočky?

Share on

Někdo je zastáncem kontaktních čoček, my jsme pro brýle! Proč? Máme pro to hned 6 důvodů!

1) Brýle dokreslují osobnost

Ať už potřebujete do práce působit profesionálněji, nebo potrhnout svůj výjimečný styl, brýle vám v tom pomohou. Obličej je totiž vždy vidět, tak proč nenosit doplňky i na něm?

2) Nemusíme si sahat do oka

Ranní procedura s kontaktními čočkami není pro každého. Mnoho lidí nesnese, když si má sahat na oční bulvu a aplikovat si do oka cizí předmět.

3) Brýle nasadíme mnohem rychleji

S předchozím bodem souvisí i rychlost. Brýle jedním snadným pohybem nasadíme a můžeme vyrazit. Ale na kontaktní čočky potřebujeme mnohem více času.

O brýle se snadněji pečuje

Brýle stačí vyčistit na ně určeným přípravkem a hadříkem a uložit do pouzdra. S vícedenními čočkami je ale manipulace náročnější, stejně tak jejich údržba.

5) Kontaktní čočky nemusí být pro každého

Kontaktní čočky nejsou vhodné pro děti a starší nositele, kteří nedokáží dodržovat správnou hygienu. Při nesprávné manipulaci si totiž do oka mohou zanést infekci, nebo dokonce poškodit rohovku.

6) Brýle chrání oči před poraněním

Díky brýlovým sklům vám jen tak něco nevletí do oka. Chrání ho také před ostrým větrem. Kontaktním čočkám vadí klimatizace, sauna a kouř. Oči se kvůli zamezení přísunu kyslíku vysušují, syndrom suchého oka vás může trápit zejména při práci s počítačem. S brýlovými skly se toho bát nemusíte, zvlášť když zvolíte skla EYEZEN, která jsou určena pro moderní svět plný obrazovek. Pro osoby nad 40 let, které už trápí presbyopie, jsou ideální volbou skla Varilux Digitime.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.