Blog

K létu rozhodně patří zrcadlovky!

Sdílet na

Máte už sluneční brýle, ve kterých se vše parádně zrcadlí? Zrcadlovky jsou klasikou, která snad nikdy nevyjde z módy. Nezapomeňte při jejich výběru dbát především na E-SPF faktor! Pouhé zatmavení skel vaše oči před UV zářením neochrání.

Dlouhodobé vystavení slunečním paprskům způsobuje předčasný vznik vrásek kolem očí, přispívá ke kožním chorobám a může způsobit vznik nemocí ohrožujících váš zrak. Udělejte něco pro své zdraví a získejte skvělý look – s moderními zrcadlovými brýlemi! Jakou barvu skel si vyberete? Toužíte se na svět dívat růžově, modře, nebo třeba zlatě? Léto láká k rozpustilosti.

Ne všechny zrcadlovky chrání vaše oči

Pamatujte ale, že naše oči nechrání barva na sklech, ale jejich materiál a povrchová úprava. Důležitý je E-SPF* faktor brýlových čoček. Čím vyšší je hodnota faktoru E-SPF, tím kvalitnější ochranu očí brýle nabízejí. Například hodnota 50 udává, že vaše oči budou s brýlemi chráněny 50x lépe, než kdybyste si vyrazili bez nich. E-SPF faktor mohou mít i vaše čirá multifokální brýlová skla či bifokální skla Varilux a chránit tak váš zrak před UV zářením.

Zrcadlové brýlové čočky e-mirror

Vysoce kvalitní jsou například zrcadlové brýlové čočky e-mirror s povrchovou úpravou Crizal Sun UV. Můžete se spolehnout na odolnost vůči všem nepřátelům jasného vidění – prachu, kapkám vody, otiskům prstů, poškrábání, odleskům a díky faktoru E-SPF 50+ také slunečnímu záření. Na výběr máte ze 14 stylových barev. Skla jsou nyní k dostání i v růžové, stříbrné a novém odstínu modré. Aktuální barvy najdete v optikách.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Jejich seznam najdete na www.najdioptiku.cz.

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10; E-SPF 50+ pro všechny brýlové čočky Crizal Sun UV, mimo Essilor Orma® E-SPF 25. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení...). www.essilor.com