Blog

JAK POZNAT, ŽE JSEM PRESBYOP?

Sdílet na

Přistihli jste se, že při čtení novin, knihy, nebo zpráv na tabletu či mobilním telefonu natahujete ruku, abyste oddálili text od očí? Pak už můžete být presbyopem.

Presbyopie není nemoc, jedná se o přirozený proces stárnutí oka, kterému se nikdo z nás nevyhne. Po 45. roce života naše oči ztrácejí pružnost a obtížněji zaostřují na blízké předměty. Prevence proti presbyopii neexistuje, ale až nastane, je důležité používat vhodnou korekci zraku. Bez ní budou totiž vaše oči unavené a můžete také trpět častými bolestmi hlavy.

Udělejte si rychlý test, abyste odhalili svou presbyopii včas:

Je vám více než 45 let?
Musíte při čtení natahovat ruce s textem do dálky?
Máte často unavené oči nebo vás bolí hlava, když delší dobu zaostřujete na blízké předměty?
Jsou vaše oči při práci na počítači unavené a pálí vás?
Čtete obtížně etikety?
Vidíte objekty v dálce rozmazaně?
Potřebujete více světla, abyste mohli číst malá písmena nebo pracovat s drobnými věcmi?

Pokud jste odpověděli 1 – 3x ano, jste začínající presbyop. Jestli vícekrát, presbyopie je už u vás rozvinutá. V obou případech jsou pro vás vhodná multifokální brýlová skla Varilux, která vám opět zajistí přirozené vidění na všechny vzdálenosti.

Dříve se presbyopie „řešila“ střídáním brýlí na blízko a do dálky, nebo se nosila nevzhledná bifokální skla rozdělená viditelnou čarou, se kterými jste navíc viděli rozmazaně na střední vzdálenost. Dnes už ale existuje příjemné řešení – inovativní multifokální brýlová skla Varilux.

Akce 1+1 zdarma na multifokální skla

Nyní navíc můžete na progresivní brýlové čočky Varilux využít ve vybraných optikách speciální akci, a to 2 páry za cenu 1. Nabídka 1+1 se vztahuje i na brýle pro Vaše děti. Ke každému páru brýlových čoček Junior Airwear Crizal Kids UV nebo Junior Airwear Crizal Prevencia získáte čočky Smile Kids 1,5 HMC nebo Orma SUN jako druhý pár jen za 1 Kč.

Chcete se o brýlových čočkách pro vaše dioptrické, nebo i multifokální brýle dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice! Seznam doporučených optik najdete na www.najdioptiku.cz.