Chtějte vyšší čirost brýlových čoček

Crizal Prevencia

Technologie Crizal Prevencia filtruje UV záření a modrofialové světlo a současně propouští žádoucí světlo – každodenní ochrana před škodlivým zářením.

Výhody

Ochrana před modrofialovým světlem

Brýlové čočky filtrují modrofialové světlo, které proniká do vašich očí.

Brýlové čočky odráží UV a UVB záření

Brýlové čočky odrazí 100 % UV a UVB záření.

Vodoodpudivé

Brýlové čočky odpuzují vodní kapky.

Odpuzují prach

Brýlové čočky odpuzují prachové částice

Odolnost proti poškrábání

Zjistěte, jak budou vaše brýlové čočky odolávat poškrábání.

Odolnost proti šmouhám

Brýlové čočky odpuzují nepříjemné šmouhy.

MYSLETE NA BUDOUCNOST

Digitální displeje a obrazovky, kancelářské osvětlení, zářivky – modrofialové světlo je všude kolem nás. A také pokud jsme venku, protože slunce je ve skutečnosti jeho největším zdrojem.

Některé části spektra modrofialového světla jsou pro náš každodenní život důležité, například pro regulaci spánkového cyklu, ovlivňují naši náladu a kognitivní výkony. Ne všechny složky modrofialového světelného spektra jsou ale užitečné.

Dlouhodobé a přetrvávající vystavení zraku modrofialovému světlu může přispět k dlouhodobému poškození vašeho zraku.

 

Světlo hraje důležitou roli ve zdraví:

  • Viditelné spektrum světla je nezbytné pro vnímání světa kolem nás: tvarů, detailů, barev.
  • Modrozelené světlo je nezbytné pro každodenní normální fungování: regulace cyklu spánku / bdění, nálady, kognitivních procesů atd.

Modrofialová část spektra může být jednou z příčin předčasného stárnutí očí:

  • UV paprsky jsou stejně škodlivé pro naše oči jako pro naši pokožku, hromadí se po celý život a urychlují stárnutí a výskyt šedého zákalu.
  • Není to tak dávno, co bylo zjištěno, že část modrofialového světla má negativní vliv na buňky sítnice oka. Způsobuje dlouhodobé poškození oka a může urychlit nástup AMD (makulární degenerace)
Essilor Prevencia čočka

SVĚTLO JE VŠUDE KOLEM NÁS

Většina spektra viditelného světla je nezbytná pro náš zrak a celkovou pohodu. Pomáhá nám vidět a reguluje naši kognitivní výkonnost. Část světelného spektra tvořená UV a modrofialovým světlem však může být příčinou předčasného stárnutí očí*. Crizal Prevencia poskytuje ochranu před škodlivým světlem** a zároveň zachovává vaši celkovou pohodu.

Brýlové čočky Essilor s technologií Crizal Sapphire demonstrují blokování škodlivého UV záření a modrého světla

 

ODOLNÉ BRÝLOVÉ ČOČKY

Vaše brýlové čočky každým dnem čelí mnoha výzvám. Šmouhy z vašich přírodních olejů, kapky vody ze změny počasí a potenciální riziko poškrábání, to vše může mít dopad na čistotu vašich čoček a následně na váš zrak. Crizal Prevencia je vylepšena tak, aby byla odpuzující a odolná vůči poškrábání, vodě, šmouhám a prachu, což znamená, že vaše čočky jsou chráněny před každodenními nepřáteli jasného vidění.

Brýle s čočkami společnosti Essilor s technologií Crizal Sapphire odolávají škrábancům

* McCarty CA, Taylor HR. Přehled epidemiologických důkazů spojující ultrafialové záření a šedý zákal. Dev Ophthalmol. 2002; 35:21-31. Sluneční světlo a 10letý výskyt makulopatie související s věkem: The Beaver Dam Eye Study. Arch. Ophthalmol., 122, 750-757. Nové objevy a terapie fototoxicity sítnice, Serge Picaud a Emilie Arnault, Points de Vue č. 68, jaro 2013.

** Škodlivé světlo = UV světlo

Kompletní řešení vašich brýlových čoček, které chrání váš zrak a nabízí řadu benefitů

Korekce zraku

Eyezen

Jednoohniskové brýlové čočky. Pomáhají vašim očím odpočinout si od počítače a mobilu a zároveň chrání váš zrak pro budoucnost.

Dozvíte se více

Korekce zraku

Varilux X Series

Varilux X Series je první řadou brýlových čoček Varilux, která dramaticky snižuje nutnost pohybu hlavou a zajišťuje, že máte v rámci běžných i méně běžných denních aktivit na dosah ruky vidění tak přirozené, jak je to jen možné.

Dozvíte se více

Korekce zraku

Varilux E Series

Čočky Varilux poskytují rychlou adaptaci a ostré vidění, ideální pro začínající multifokální nositele. Brýlové čočky Varilux řady E snižují zkreslení obrazu pro pohodlnější zážitek.

Dozvíte se více