Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
CS > Novinky > Essilor již třetím rokem patří mezi společnosti, které nejvíce dbají o trvale udržitelný rozvoj
Essilor již třetím rokem patří mezi společnosti, které nejvíce dbají o trvale udržitelný rozvoj
 

Tisková zpráva 

(Charenton-le-Pont,Francie, 21. ledna 2015) Tři roky po sobě si společnost Essilor vysloužila uznání v podobě zařazení do žebříčku Global 100 Most Sustainable Corporationsin the World, který hodnotí světové korporace podle toho, jak moc jim záleží na principech trvale udržitelného rozvoje. Výsledky pro letošní rok byly zveřejněny v magazínu Corporate Knights na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu 21. ledna tohoto roku.

 Žebříček„Global 100“ je založen na dvanácti klíčových kritériích, a to od spotřeby energie, vody či produkce odpadu až po inovace a bezpečnost práce. Společnosti,které se dostaly na index „Global 100“, byly vybrány z ohromného množství 4609 společností kótovaných na burze cenných papírů, jejichž tržní kapitalizace přesahuje 2 miliardy amerických dolarů.

 Skutečnost,že se skupina Essilor opět objevila v prestižním žebříčku společností dbajících na trvalou udržitelnost, okomentoval za společnost také Jayanth Bhuvaraghan, hlavní představitel oddělení Corporate Mission:

„Jsme velmi hrdí na to, že naše společnost byla opět zařazena mezi nejudržitelnější korporace světa. Naším posláním ve společnosti Essilor je zvýšení kvality života lidí pomocí zlepšení jejich zraku. Již dlouhých 165 let je středobodem naší obchodní strategie právě udržitelný rozvoj, a to jak ve smyslu řízení našeho podnikání, tak i v příspěvku pro 4,3 miliardy lidí na celém světě, kteří potřebují korekci zraku,stejně jako pro komunity, v nichž tito lidé žijí.“[1]

Princip udržitelnosti je pevně zakořeněn ve firemní kultuře Essiloru, který si cení inovací, rozmanitosti a respektu k jednotlivci. Tyto faktory jsou rovněž hnací silou dlouhodobého růstu a ziskovosti společnosti. Essilor také ve velké míře podporuje sdílení osvědčených postupů prostřednictvím interního programu Sustainability Awards zaměřeného na trvalou udržitelnost, který vyhledává nejinovativnější projekty mající dopad na pocit pohody na pracovišti, na komunity, v nichž Essilor působí, a na životní prostředí. Program Sustainability Awards, který je otevřen pro 60 tisíc zaměstnanců společnosti a její společníky, přijal v letošním roce přes sto projektů ze sedmnácti zemí.       

 Společnost Essilor je uznávána pro svůj přístup k životnímu prostředí (E), společnosti (S)a ke správě věcí veřejných (G) a je jedinou společností ve svém oboru, která je součástí pěti hlavních indexů sociální odpovědnosti (patří mezi ně Stoxx ESGLeaders, FTSE4Good, Ethibel Excellence,ECPI®Ethical EMU Equity a ECPI® Ethical Europe Equity).

Společnost Essilor je také uvedena v žebříčku Low Carbon 100 Europe Index®, patří mezi dlouhodobé signatáře iniciativy Caring for Climate a je také zpravodajem projektu Carbon Disclosure.

 

KONTAKTY

Corporate Communication        CorporateMission

Lucia DumasLaura Viscovich

Press                                                                      Tel.: +65 6589 9356

Maïlis Thiercelin

Tel.: + 33 (0)1 49 77 45 02

 

O společnosti Essilor

Essilor, světový lídr mezi optickými společnostmi, navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment čoček, které zlepšují a chrání zrak. Zlepšení kvality lidského života pomocí vylepšení zraku je také posláním společnosti. Essilor natuto činnost, která zahrnuje výzkum a inovace, jejichž cílem je přinášet na trhnové a účinnější výrobky, vyčlení každoročně přes 150 milionů eur. Hlavními značkami společnosti Essilor jsou Varilux®, Crizal®, Transitions®, Definity®, Xperio®, Optifog®, FosterGrant®, Bolon® a Costa®. Společnost také vyvíjí a prodává vybavení, nástroje a služby pro odborníky, kteří sevěnují péči o zrak. V roce 2013 společnost Essilor vykázala konsolidované výnosy převyšující 5 miliard eur, přičemž zaměstnává přes 55 tisíc lidí. Své výrobky distribuuje přibližně do 100 zemí s 28 provozovnami, více než 450 laboratořemi a zařízeními na broušení, dále pak s několika výzkumnými a rozvojovými středisky po celém světě. Další informace najdete na:www.essilor.com

Společnost Essilor obchoduje s akciemi na burze cenných papírů NYSEE uronext v Paříži a je začleněna v indexech Euro Stoxx 50 a CAC 40. Kódy asymboly: ISIN: FR0000121667; Reuters:ESSI.PA; Bloomberg: EI:FP.


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS
Tisk
Tisk
Odeslat
Poslat příteli
ZmenšitZvětšit
Velikost textu