Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
CS > Novinky > Ocenění pro Essilor
Ocenění pro Essilor
Společnost Essilor získala ocenění Sustainable Business Award za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN
Tisková zpráva

Charenton, Francie (2. srpna 2017) – Společnost Essilor získala v Singapuru ocenění Sustainable Business Award v letos nově přidané kategorii nazvané „Cíle udržitelného rozvoje OSN: chápání rolí a aktivit společnosti v rámci naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN“. Toto ocenění představuje uznání usilovného boje společnosti s nejrozsáhlejším postižením na světě: nekorigovaným špatným viděním. Díky svému poslání a dlouhodobě udržitelnému přístupu, který společnost Essilor uplatňuje napříč svým dodavatelským řetězcem, nyní společnost přispívá k řešení třinácti ze sedmnácti cílů udržitelného rozvoje OSN.

Výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Essilor Hubert Sagnières uvádí:
„Poslání společnosti Essilor, jejímž cílem je zlepšování kvality života díky zlepšování zraku, představuje v kombinaci s jedinečnými hodnotami a zásadami společnosti klíčový prvek našeho úsilí v oblasti udržitelného rozvoje. Toto ocenění pomůže zvýšit povědomí o tom, že dobrý zrak je jedním z klíčových předpokladů dosahování globálních cílů, a pomůže nám dosáhnout naše poslání, kterým je zajištění dobrého vidění pro všechny.“

foto.JPG
Zástupkyně ministerstva životního prostředí a vodního hospodářství Amy Hing předává ocenění zástupci společnosti Essilor Jayanthu Bhuvaraghanovi.

Vedoucí pro poslání společnosti Essilor Jayanth Bhuvaraghan řekl:
 „Je mi potěšením převzít tuto cenu jménem 64 000 našich zaměstnanců. Naše poslání zaručit všem a všude na světě kvalitní péči o zrak nás ještě více motivuje v oblasti udržitelného rozvoje. Jsme velmi pyšní na to, čeho naši lidé dosáhli, a i nadále hodláme přispívat k dosahování Cílů udržitelného rozvoje.“

Více informací o podílu společnosti Essilor na plnění Cílů udržitelného rozvoje.

O společnosti Essilor International
Společnost Essilor je předním světovým výrobcem korekčních brýlových čoček. Vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu výrobků, jejichž funkcí je korekce a ochrana zraku, čímž zlepšuje kvalitu života díky zlepšování zraku. K naplnění tohoto poslání investuje každý rok do výzkumu a inovací více než dvě stě milionů eur, aby tak mohla na trh neustále uvádět účinnější výrobky. Hlavními značkami společnosti jsou Varilux®, Crizal®, Transitions®, Eyezen™, Xperio®, Foster Grant®, Bolon™ a Costa®. Kromě toho společnost vyvíjí a prodává vybavení a přístroje pro optiky a poskytuje související služby.
V roce 2016 společnost Essilor vykázala konsolidovaný obrat ve výši přesahující 7,1 miliardy eur. Po celém světě zaměstnává celkem 64 000 lidí. Své výrobky prodává ve více než 100 zemích světa; provozuje 33 výrobních závodů, 490 optických laboratoří a zábrusových zařízení, jakož i pět center výzkumu a vývoje po celém světě. Více informací naleznete na internetových stránkách www.essilor.com.
Akcie společnosti Essilor se obchodují na pařížské burze Euronext a jsou zahrnuty na indexech Euro Stoxx 50 a CAC 40.
Kódy a symboly: ISIN: FR0000121667; Reuters: ESSI.PA; Bloomberg: EI:FP.

O ocenění Sustainable Business Award
Ocenění Sustainable Business Award předávala organizace Global Initiatives v Singapuru potřetí. Jedná se o jedinečný a důležitý nástroj pro společnosti. Cílem ocenění je zvyšovat povědomí o nejlepších postupech společností v oblasti udržitelného rozvoje a ukázat, jak tyto postupy mohou prospívat samotným společnostem, životnímu prostředí a všem zainteresovaným subjektům, a to jak v současnosti, tak i do budoucna. Ocenění se uděluje ve spolupráci se společností PwC a metodika tohoto ocenění v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti benchmarkingu a ocenění procesů v globálním měřítku, aby společnostem poskytla zelenou strategii a výhody v rámci jejich podnikání. Tato jedinečná platforma průběžně odměňuje společnosti, aby se tak mohly stát skutečně udržitelnými společnostmi v Asii.

O organizaci Global Initiatives
Organizace Global Initiatives vytváří partnerství zaměřená na globální problémy prostřednictvím filmu, mezinárodních akcí a mediálních projektů. Díky sdílení poznatků a nejlepších postupů a angažování všech zainteresovaných osob se zaměřujeme na některé z největších problémů tohoto světa. Mezi námi pořádané mezinárodní akce patří summity Podnikání pro životní prostředí („Business for the Environment“) a fóra Odpovědného podnikání („Responsible Business Forum“).

Kontakty:
Poslání společnosti Essilor
Lauren Wyper, ředitelka komunikace
Tel.: +65 9729 0423

Korporátní komunikace
Lucia Dumas
Tel.: +33 (0)1 49 77 45 02

Kontakt pro média
Mailis Thiercelin
Tel.: +33 (0)1 49 77 45 02

$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS
Tisk
Tisk
Odeslat
Poslat příteli
ZmenšitZvětšit
Velikost textu