Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
CS > Novinky > Essilor vyhlašuje projekt Extreme testing s polárním vědcem Ericem Brossierem
Essilor vyhlašuje projekt Extreme testing s polárním vědcem Ericem Brossierem
Essilor testuje vlastnosti brýlových čoček v drsných podmínkách kanadské Arktidy

Charenton-le-Pont,  Francie (7. června, 2013) – Essilor, světový leader v oblasti oční optiky, vyhlašuje první projekt Extreme Testing ve spolupráci s francouzským vědcem a dobrodruhem Ericem Brossierem. Brossier, který objevuje kanadskou Arktidu na výpravní lodi Vagabond, žije v extrémních světelných a povětrnostních podmínkách se svojí rodinou, kde jsou vystaveni velkým mrazům (-40°C), drsnému větru a střídání polárních dnů a nocí.

Test vidění v nejdrsnějších podmínkách severního pólu

Během 4 měsíců bude Brossier a jeho rodina podstupovat množství testů a používat při nich celkem 12 vysoce výkonných brýlových čoček Essilor určených pro použití jak uvnitř tak i venku, např. polarizační brýlové čočky Xperio poskytující čiré vidění a redukující ostré světlo a odlesky, rovněž Anti-Fatique proti únavě a pro maximální zrakové pohodlí. Eric a jeho rodina tráví dlouhé hodiny při tlumeném světle během 24-hodinových polárních nocí.

Poznatky Erica Brossiera umožňují Essiloru ještě více zlepšovat vlastnosti vysoce výkonných brýlových čoček a pomáhat tak při naplnění mise s cílem poskytnout lepší vidění co největšímu počtu lidí na celém světě.

Projekt Extreme Testing je inspirován zásadami “Live Optics”, kde jsou uplatňovány 4 klíčové kroky: analýza vidění, zpracování údajů, vytvoření prototypu a hodnocení zkušební fáze – zejména však testování „naživo“ – v reálných životních podmínkách. 

Všechny brýlové čočky Essilor profitují z označení „Schváleno nositeli“, značky podpořené nezávislými třetími stranami. Brossierův výzkum v kanadské Arktidě je jedinečným uživatelským testem v dlouhé historii testování Essilor, umožňující ověřit existující technologii v extrémních podmínkách a pomoci identifikovat nové oblasti.

Essilor Extreme Testing pod vedením polárního výzkumníka a dobrodruha

Vystudovaný inženýr pracující v oblasti geofyziky, Eric Brossier, strávil na výzkumné lodi Vagabond spolu se svou rodinou – ženou a dvěmi dcerami (3, 6) již 13 let. Spolupracoval s mořskými biology a oceánografy, geology a geofyziky, pozoroval a zkoumal prostředí z plošiny na moři. Brossier také zkoumal povětrnostní podmínky a přes globální meteorologický systém přenášel přes satelit data v reálném čase ostatním vědcům.


Cesty Erica Brossiera a Essiloru se poprvé spojily v Kanadě během návštěvy Huberta Sagnièra, generálního ředitele společnosti Essilor. Ve spojení s Brossierovým každodenním životem a vědeckým výzkumem, který je výzvou pro Essilor a jeho misi ve zlepšení vidění, Sagnières a Essilor tím prišel s myšlenkou pro první společný výzkumný projekt.

Eric Brossier je moderní dobrodruh a jedinečnost jeho každodenního života je nejen fascinující, ale i velmi zajímavá pro Essilor i jeho zákazníky, kteří spoléhají na vysokou kvalitu našich brýlových čoček v každé situaci,” říká Eric Thoreux, prezident Sun and Readers Division. “Od jasného slunečného světla odrážejícího se od sněhu a ledu až po oslepující rozdíly mezi světlem v interiéru lodě a tmou 24-hodinové polární noci. Výzkum uskutečněný Ericem Brossierem v projektu Extreme Testing tak bude cenným zdrojem informací v naší misi lepšího vidění pro všechny.”

“Jsem nadšený, že se mohu zúčastnit projektu s Essiloremvždyť vidět lépe je důležité pro každého z nás,” vyjádřil se Eric Brossier. “Mimořádné podmínky, ve kterých já a moje rodina žijeme, jsou spojeny s potřebou nošení vysoce kvalitních brýlových čoček, protože v našem každodenním životě na severním pólu vidět dobře znamená být v bezpečí. Během projektu jsem se těšil z toho, že můžeme pomoci zlepšit vidění nejen sobě, ale všem lidem na celém světě.”

Sledujte dobrodružství Erica Brossiera na webstránce Extreme Testing!


 


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS
Tisk
Tisk
Odeslat
Poslat příteli
ZmenšitZvětšit
Velikost textu