Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
CS > Novinky > Essilor International získal cenu v inovaci ve výzkumu Crizal Prevencia
Essilor International získal cenu v inovaci ve výzkumu Crizal Prevencia
 

Přelomový fotobiologický výzkum, který vedl k uvedení Crizal Prevencia na trh, získal prestižní ocenění „Fibre Innovation Award“. Toto ocenění je součástí výročního setkání organizovaného  Optics valley na pařížské Pierre and Marie Curie University a zdůrazňuje dopady technologií na zlepšení života společnosti.

Essilor byl jedním z 11 kandidátů vybraných porotou a mohl tak představit 3-minutovou prezentaci před publikem 200 lidí, které následně hlasovalo za nejlepší inovaci. Coralie Barrau, inženýrka Essilor pro výzkum optiky, představila výzkum uskutečněný Essilor International a Paris Vision Institute. Výsledkem byla identifikace přesné šířky modrého světla, které je pro buňky retiny nejnebezpečnější a řešení nejlepší ochrany zraku před škodlivým dopadem tohoto světla. 

57% publika hlasovalo za projekt Essilor právě pro jeho vědecký přínos, technologickou inovaci Crizal Prevencia, a srozumitelnost vysvětlení.

Ocenění „The Fibre Innovation Award“ je organizované  Optics valley, pařížskou mezinárodní organizací, která je koordinátorem spolupráce mezi společnostmi a výzkumnými laboratořemi v oblasti, jakými jsou optika, fotonika a elektronika.

 


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS
Tisk
Tisk
Odeslat
Poslat příteli
ZmenšitZvětšit
Velikost textu